Zdroje informací
Odkazy a publikace

Na internetu lze najít nepřeberné množství užitečných stránek, videí a notových materiálů. Pro koho není problém studovat hru na harmoniku v jiném jazyce, má díky internetovým obchodům možnost vybírat z velkého množství učebnic.

PDF dokumenty (volně ke stažení) týkající se výuky chromatické harmoniky jsou: International Course for Concert Harmonica, Franz Chmel (AJ); Student Guide for SOLO-TUNED HARMONICA (Part II - Chromatic) Presented by The Gateway Harmonica Club (AJ).

Skvělým zdrojem inspirace je YouTube, kde je možné sledovat techniky hry různých harmonikářů a učit se napodobováním.

Z výukových webů stojí za doporučení škola hry pro bluesovou harmoniku, Blues Harmonica Blueprint od Annie Raines. (Je vhodná pro pokročilého chromatikáře, který si chce výukou na bluesovou harmoniku zlepšit práci s tónem, rytmem a naučit se některé složitější techniky. Ne vše však lze aplikovat na chromatiku!)

Tištěné dokumenty

Příručky pro hru na chromatickou harmoniku v češtině pocházejí z období kolem roku 1960. Dají se zapůjčit v Městské knihovně v Praze (případně zakoupit v antikvariátu).

  • 1. Česká škola na foukací harmoniku všech systémů, Jan Votroubek, Nakladatel Fr. Kudelík Praha, 1943
  • Foukací harmonika, Milan Kuna, Lubomír Pleva, Orbis - Praha, 1960
  • Hrajeme na foukací harmoniku, Adolf Langer, Emil Mach, Bärenreiter Editio Supraphon Praha, 1959

Ostatní školy

Hráči, kteří se už dokáží orientovat v běžném notovém záznamu, mohou ke svým cvičením využít i školy hry původně určené pro jiné hudební nástroje, jsou-li noty v houslovém klíči (určené pro nástroj v ladění C a s rozsahem do 3 oktáv). Lehce zvládnutelná a praktická je například Flauto Dolce - škola hry pro zobcovou flétnu od Ladislava Daniela (má několik dílů o různé obtížnosti). Velkou výhodou je, pokud máte k notám i nahrávku. 

Skvělým zdrojem notových materiálů je musescore.com a 8notes.com.