Děrování prachovek
Hohner workshop C08.1 - překlad

Děrování prachovek

Zdravím a vítám vás na harmonikových workshopech firmy Hohner. Workshop C08.1 "děrování prachovek".

Pokud jste právě vyměnili hlásek, jak jsme vám ukázali ve workshopu C08, pak jste si jistě všimli, že hlavička šroubku zůstala na druhé straně desky. To znamená, že pokud budete chtít na toto místo přilepit novou prachovku, bude muset udělat do prachovky dírku, která bude pasovat na hlavičku šroubku. My vám teď ukážeme, jak to provést.

V tomto workshopu budeme potřebovat následující nástroje: odnýtovávací kleště - tentokrát ale nepoužijeme malou hlavu, která nám posloužila k vymáčknutí starého nýtu v předchozím workshopu, ale druhou hlavu 10B, která je větší a slouží k vyražení správně velkého otvoru do nové prachovky. Pak budeme samozřejmě potřebovat sadu prachovek, abychom si mohli vybrat správnou velikost a lepidlo na prachovky.

Prvním krokem je našroubování větší hlavy (10B) do kleští. Je velmi důležité, abyste hlavu nezašroubovali do kleští úplně. Koneček hlavy by neměl vyčuhovat dále, než je vnitřní ploška kleští. Teď si musíme vybrat správnou velikost prachovky. Nejjednodušším způsobem je umístit prachovku vedle hláskového otvoru. Na konci se šroubkem by měla přesahovat o stejnou délku, o jakou přesahuje čtvercový konec hlásku.

Teď umístíme novou prachovku do výklenku v kleštích. Povrch, kterým bude prachovka ležet na desce, by měl směřovat nahoru, tak abyste ho viděli, a prachovka by měla být zastrčena do výklenku co nejdále to jde. Nyní kleště sevřete. Mezitím, co držíte kleště sevřené, došroubujte hlavu, kam až to půjde. Stále držte kleště sevřené a hlavu odšroubujte. Po vyšroubování hlavy můžete kleště otevřít a vyjmout prachovku. Jak můžeme vidět, má dírku přesně na místě, které bude přesně pasovat na hlavičku šroubku.

Teď už zbývá jen přilepit novou prachovku okolo hlavičky šroubku tak, jak bylo popsáno ve workshopu C06 kroky dva a tři.

Děkujeme vám za pozornost a doufáme, že vám tyto workshopy pomohou a budou vás motivovat k provádění vlastnoručních oprav a údržby na vašich harmonikách a zvýší tím vaše potěšení ze hry. Děkujeme.